Nem kell meggyőzni egymást. Megérteni igen.
Vannak, akiknek az egyik történelmi trauma fáj nagyon, vannak, akiknek a másik. Akadnak, akik több huszadik századi sebet is ápolnak, mások pedig sosem néznek hátra. Nem kell meggyőzni egymást. Megérteni igen.
A mai naptól két héten át a Sugárnál, a HÉV és a buszmegállók közötti közlekedési folyosón lehet múltfeldolgozni, beszélgetni, odafigyelni.
Ezúttal az Élet Menete színpadán hirdettük, hogy ne csak a saját, hanem mások történelmi sérelmeire is legyünk nyitottak. Itt a teljes beszéd.
A kommunizmus áldozatainak emléknapja után ezúttal a holokauszt kapcsán látogattunk a Bencés Gimnáziumba.
Bankkártyával, PayPalon keresztül vagy átutalással. Akár rendszeresen is.
Mindannyiunk családjának életén végigsöpört a huszadik század. Az emlékeink mások, az emlékezés közös. Az a cél, hogy megértsük a másik fájdalmát is, ne csak a sajátunkat. Ahelyett, ami elválaszt, azt keressük, ami összeköt: a közös halmazt.
Szabadulnunk kell attól a gyűlölködéstől, ami a történelmi traumáinkról szóló közbeszédet uralja, legyen szó Trianonról, a holokausztról, a világháborúkról, a diktatúrákról, 1956-ról vagy a rendszerváltásról. Ideje, hogy szembenézzünk a traumáinkkal.
Egy sokat beszélgető baráti társaságból nőtt ki a 2015 óta alapítványi formában működő Közös Halmaz. A korosztályát, kompetenciáit és világnézetét tekintve heterogén csapat folyamatosan bővül. Nonprofit alapítványként nem kötődünk semmilyen politikai vagy vallási szervezethez. Bevételeink adományokból, pályázatokból származnak.